İnstagram Takipçi Artırmanın Pratik Yolları

Sosyal medya kişisel ve kurumsal olarak büyülü bir dünyaya dönüşmüş durumda. Burada yer almak özellikle kurumsal açıdan artık bir avantajdan öte zorunluluktur. Bu zorunluluğu ayrıcalığa çevirmek ise tamamen hesap sahibinin elinde… Çünkü burada yapacağı yenilik ve atılımlarla hesap kullanıcısı kurumunu, işletmesini ileri seviyelere taşıyabilir. Tanınırlığını ve hedef kitlesine ulaşımını kolaylaştırabilir. Rakiplerine fark atarak pazar payını arttırabilir. Hatta bugün reel bir dükkânı olmadığı halde İnstagram sayfası üzerinden ticaret yapan, milyonlar kazanan pek çok kişi vardır. Bu sosyal medya ortamında etkili biçimde var olmanın temel koşulu İnstagram takipçi sayısından geçer. Takipçi sayınızın yeterli çoklukta olmaması görünürlüğünüzü azaltır, markanızın bilinirliğini kısıtlar ve beklentilerinizi havada bırakır. Bu nedenle takipçilerinizi arttırmanız; bunu yapabilmek için de çaba sarf etmeniz gerekir.

İnstagram takipçi sayısını artırmanın bazı yolları vardır. Bunları şöyle sıralayabiliriz:

 • Takipçi sayısını arttırmanın temel koşulu etkileşimi sürekli kılmaktır. Bunu sağlamanın en pratik yöntemi beğeni ve yorum yapmaktan geçer. Düzenli olarak etkileşim kurarsanız takipçilerinize görünürlüğünüz artar.
 • Hashtag seçimi ve kullanımı önemlidir. Popülaritesi yüksek ve ilk bakışta ilgi çekebilecek hashtagler seçin. Bu sayede sadece takipçilerinizle değil onlar dışındaki kişilerle de etkileşim sağlayabilirsiniz.
 • İnstagram hesabınızı diğer sosyal medya hesaplarınızda tanıtın. Hesabınız tanıtan ve gösteren görseller hazırlayın. Görsellerin tasarımına özen gösterin. Fotoğraf ve videolarınızı diğer hesaplarınızla birlikte buraya bağlayın. Takipçilerinizin bütün sayfalarda paylaşımlarınızı görsün, varlığınızdan haberdar olsun.
 • İlk başlarda çeşitli yarışmalar, çekilişler düzenleyin. Bunlar insanların ilgisini çekecektir. Çekilişlerinizi şık bir görselle tanıtın. Kişilerden çekilişe katılabilmek için göreli beğenmelerini talep edin.
 • Başkalarının fotoğraflarını beğenin ve yorum yapın. Bu sayede diğer kullanıcılarla etkileşim sağlayacak, görünürlüğünüzü arttırarak insanların sizi takip etme şansını arttıracaksınız.
 • Yorumlarınızı orta uzunlukta, paylaşıma uygun nitelikte yapın. Diğer yorum yapanların ve beğenenlerin dikkatini çekin. Farklılık oluşturun. Samimi ve içten bir dil kullanın. Neden? Niçin? Sorularına yorumlarınızda cevap verin. Bunu yapmanız paylaşım yapan ve yorumlarınızı okuyan kişilerde sizi takip etme isteği uyandıracaktır.
 • Fotoğraflarınızı paylaştığınız saatlere dikkat edin. Araştırmalar en dikkat çeken paylaşımların gece 2 ve akşamüzeri 5 sularında yapıldığını göstermektedir.
 • Yaptığınız paylaşımlarda kaliteyi hiçbir zaman göz ardı etmeyin. Paylaşım yapmış olmak için paylaşım yapmayın. Kaliteli ve etkili paylaşımlarla sayfanızı donatmaya özen gösterin. Bu, sayfanıza ve işletmenize ciddiyet kazandıracaktır.
 • Biyografi alanı çok önemlidir. Kişiler sizin kim olduğunuzu biyografi alanınıza bakarak öğrenirler. Bu alanın anlaşılır biçimde ve tamamlanmış olmasını sağlayın. Anahtar kelimeler ve hashtaglere yer verin. Siteniz varsa sitenizin, yoksa sayfanızın linkine burada yer verin.
 • Paylaşımlarınızın altında sorular sorun. İnsanlara fikirlerini belirtme şansı tanıyın. Ne düşündüklerini sorun. Fikirlerini almaya çalışın. Çünkü sosyal medya ortamlarının temel amacı zaten insanlara dilediğince fikirlerini sunabilme şansı vermesidir.
 • Paylaşım yapmada istikrarlı olun. Düzenli olarak paylaşım yaparsanız zamanla takipçi sayınız artacaktır.
 • Rakiplerinizin takipçilerine ulaşmaya çalışın. Onların fotoğraflarını beğenin, yorumlar yapın. Takip edin. Bu sayede sektördeki kişilerle etkileşim kurarak görünürlüğünüzü arttırabilirsiniz.
 • Tarafınıza önerilen kişileri takip edin. Çünkü önerilen takipçileri takip etmeniz sizin de başka kullanıcılara önerilmeniz anlamına gelir. Bu da görünürlüğünüzü artıran en temel yöntemdir.
 • Eğer yerel bir işletmeye sahipseniz mutlaka coğrafi etiketlemelerden yararlanın. Lokasyon etiketlemesi yapın. Böylece çevrenizde aynı etiketlemeyi yapan kişiler de paylaşımınızı görecek ve potansiyel müşteri olarak size geri dönecektir.
 • Paylaşımlarınızda surat emojileri kullanmanız dikkat çekici olacaktır. Göz ve yüz teması sağladığı için daha fazla beğeni alacak ve avantaj olarak tarafınıza dönecektir.

İnstagram Takipçi Satın Almada Güvenilir Çözümler

Yukarıda saymış olduğumuz İnstagram takipçi artırma yöntemleri sayesinde diğer insanlarla etkileşiminizi artırabilir, görünürlüğünüzü çoğaltabilirsiniz. Bu da size daha fazla takipçi olarak dönecektir. Bütün bunların yanında takipçi arttırmanın en popüler yolu İnstagram takipçisi satın almaktır. Üstelik yukarıda saydığımız tekniklerden çok daha etkili ve sonuç odaklıdır. Firmamız farklı paket içeriklerinde takipçi satışı yapmakta, işletmenizin sosyal medyada görünürlüğünü kesin olarak arttırmaktadır. Paketlerimizde takipçi, otomatik beğeni ve otomatik izlenme içerikleri vardır. Satın alacağınız takipçilerle görünürlüğünüzü arttırabilir, pazarlama imkanlarını kullanarak hedef kitlenize çok daha kolay ulaşabilirsiniz.